Heatwell logo

  home produkty novinky onas kontakt   Heatwell_grafika2
   
 
heatwell
Heatwell_kompozice
Heatwell_grafika1
 
 
Proč heatwell vytapeni_elektrinou vytapeni plynem

Vytápění elektřinou, elektrické topení infrapanely.

image

Máte otázky?
Zeptejte se profesionálů!

Jméno: Telefon:

E-mail: Lokalita: Dotaz:

     
     
  Telefon:  
  +420 601 555 225  
     
 

Email:

 
  info@infrasystemy.cz  
 
Elektrické topení není jen elektrokotel, přímotop nebo topná folie do podlahy. Zde naleznete důležitá fakta a informace o vytápění elektřinou. Vysvětlíme zažité mýty a polopravdy a jako odborníci na elektrické vytápění Vám odborně poradíme.
 
Přímotopy Podlahové topení Stropní topení
Stěnové topení Elektrokotel Infrapanely
 

Co přesně je to elektrické přímotopné topení čili přímotopy?

Je to systím topení, u kterého se elektřina přeměňuje prostřednictvím topných prvků nebo topných desek na energii tepelnou, která je bezprostředně předávána vzduchu proudícímu uvnitř přímotopu. Teplo vzniká lokálně přímo v místě potřeby.

Výhody a nevýhody elektrického přímotopného vytápění, topení elektřinou

vyhody Nedochází tak k nežádoucím ztrátám energie v rozvodech tepla z centrálního zdroje.
vyhody Možnost regulace přispívá ke snížení energetické náročnosti, místnosti nejsou přetápěné.
vyhody Minimální tepelná setrvačnost média jako u elektrokotle.
vyhody 100% účinnost přeměny elektrické energie na tepelnou.
vyhody Nízká pořizovací cena elektrického topení.
vyhody Získání tarifu D45d pro elektrické vytápění.
nevyhody Nízké pořizovací náklady elektrického topení přímotopy.
nevyhody Minimálné tepelná setrvačnost přímotopu = rychlý pokles teploty v místnosti.
nevyhody Umístěním přímotopu pod oknem se zvyšují náklady na provoz nevhodnou pozicí. Teplý vzduch proudí po nejvíce ochlazované venkovní stěně a oknech a tím se zvyšují tepelné ztráty. Vytápění je neekonomické.
nevyhody Regulátor teploty bývá zpravidla umístěn na těle přímotopu a je tak nepřesný a rostou náklady na elektrické vytápění.
nevyhody Elektrické topení přímotopy víří prach a vysouší vzduch, přepaluje prachové částice.
nevyhody Díky menší účinnosti elektrického topení přímotopy je potřeba vyšší příkon a tedy i zpravidla silnější, dražší, jistič.

Závěr:

Elektrické vytápění přímotopy je levné na pořízení, relativně snadno se ovládají, bohužel mají vyšší spotřebu elektrické energie, zdravotní aspekty provozu přináší také negativa jako suchý vzduch a prašnost a tepelná pohoda trpí značným rozdílem teplot mezi podlahou a stropem a také značnou cirkulací vzduchu v místnosti. Přímotopy se proto dnes používají pouze u nejlevnějších staveb a rekonstrukcí, jedná se spíše o nouzové a dočasné řešení.
 

Co přesně je to elektrické podlahové vytápění?

Elektrické topení v podlaze je nejčastěji realizované topnými kabely zalytými v betonové podlaze, případně topnou folií / rohoží která se umisťuje pod dlažbu, plovoucí podlahu atp.. Existuje podlahové sálavé / infra topení? NE! Sálavý výkon odpovídá teplotě povrchu zdroje tepla. podlahové vytápění dosahuje teplot do 25-30°C. Sálavý výkon je cca 15-20%, zbývající cást tepla jde do prostoru konvekčně.
 

Výhody a nevýhody elektrického podlahového topení.

vyhody Topná folie - snadná instalace vytápění zvládnutelná svépomocí.
vyhody 100% účinnost přeměny elektrické energie na tepelnou.
vyhody Nízká pořizovací cena elektrického topení.
vyhody Získání tarifu D45d pro elektrické vytápění.
   
nevyhody Topné rohože, topné kabely - nutnost instalace do betonového potěru, zvyšují se náklady na realizaci a čas instalace.
nevyhody Topné rohože, topné kabely - v případě poruchy není možné provézt opravu bez bouracích prací.
nevyhody Elektrosmog - topné folie, kabely a rohože svou konstrukcí neumožňují dokonalé odstínění elektrosmogu. Vždy si nechte předložit certifikát s garantovaným elektromagnetickým polem do 200nT přes den a do 20nT přes noc nejlépe typ IGEF od nezávislé certifikační společnosti.
nevyhody Topné kabely a rohože je nutné instalovat pouze do prostoru kde nebude nábytek, případně je nutné volit nábytek na "nožičkách" aby byl prostor odvětráván.
nevyhody Topení v podlaze topí na obě strany. Tepelná izolace pod podlahové vytápění vždy propustí část tepla. V porovnání s elektrickým topením panely je rozdíl teplot až 10°C. Náklady na provoz se zvyšují.
nevyhody Podlahové topení víří prach. Aby jste si toto ověřili, v noci si u provozovaného podlahového topení posviťte baterkou přímo u podlahy a uvidíte jak je prach celoplošně v pohybu.

Závěr:

Elektrické podlahové vytápění je rozšířeným topným systémem zejména z důvodu nízké ceny a u folií rychlosti instalace. Teplo od podlahy je příjemné a zejména u staveb s nedostatečnou tepelnou izolací podlah je podlahové topení vítanou změnou. Problém nastává pokud budeme počítat tepelné ztráty podlahou které jsou vyšší než u jakéhokoliv topení. Další problém nastane v případě poruchy kdy je nutná kompletní demontáž podlah. Zdravotní aspekty provozu přináší také negativa jako suchý vzduch a prašnost která je snadno demonstrovatelná.
 

Co je přesně to stropní topení?

Stropní topení je technicky obdobné jako elektrické podlahové topení folií. Trpí identickými chybami a má také podobné výhody. Největší problém ale nastává v principu stropního topení. Teplo fyzikálně stoupá ke stropu a chlad klesá k podlaze. Ze stropu je vhodné chladit, ale stropní topení je nejméně vhodný způsob přenosu tepla do místnosti. Teplý vzduch se hromadí u stropu, k podlaze se dostane pouze mechnicky vzniklou cirkulací vzduchu například ventilátorem. Existuje stropní sálavé topení? NE! Sálavý výkon odpovídá teplotě povrchu zdroje tepla. Stropní topení dosahuje teplot do 35°C. Sálavý výkon je cca 20%, zbývající cást tepla jde do prostoru konvekčně.
Proč je stropní topení instalováno? Pouze z důvodu levné instalace vytápění a rychlé montáže.

Závěr:

Použití stropního topení je energeticky náročné, teplý vzduch se hromadí u stropu, tepelná ztráta místností roste a v případě poruchy je nutné demontovat celý strop. Důkladně si volbu stropního topení rozmyslete a navštivte reference starší 5 - 10 let. Pozor na elektrosmog!
 

Co přesně je to stěnové topení?

Stropní topení je technicky obdobné jako elektrické podlahové a tropní topení folií. Trpí identickými chybami a má také podobné výhody. Poškození folie provrtáním zvyšuje potencionální riziko poruchy a rozebrání SDK stěny ale zejména hrozí úraz elektrickým proudem! Pozor na elektrosmog! Existuje stěnové sálavé topení? NE! Sálavý výkon odpovídá teplotě povrchu zdroje tepla. Stěnové topení dosahuje teplot do 35°C. Sálavý výkon je cca 20%, zbývající cást tepla jde do prostoru konvekčně.

Závěr:

Volbu elektrické topné rohože instalované do stěny si pečlivě rozmyslete. Zvažte možná rizika. Existují bezpečnější, úspornější řešení pro elektrické topení.
 

Elektrokotel - elektrické centrální vytápění.

Použít jako centrální zdroj tepla elektrokotel je při dnešních cenách energií nejméně vhodnou variantou elektrického topení. Elektrokotle jsou vhodné jako doplňkové topení pro vytápění na tuhá paliva. Krátkodobé přitopení se vyššími náklady ihned neprojeví.

vyhody Pro projektanty a architekty je návrh rutinní zálažitostí a proto je rádi používají.
vyhody Levné na pořízení.
vyhody Získání tarifu D45d pro elektrické vytápění.
nevyhody Náročná montáž rozvodů topné vody, radiátorů a samotného elektrokotle.
nevyhody Tepelné ztráty rozvody.
nevyhody Nepřesná regulace, hrozí přetápení místností. Ovládání hlavicemi je nepřesné.
nevyhody Vyšší tepelná ztráta nevhodným umístěním radiátorů pod okny.
   

Závěr:

Použití elektrokotle je dnes přežitek a nižší cena pořízení nepřevýší zvýšené náklady na vytápění. Teplo vzniká mimo místo spotřeby, tepelná ztráta rozvody do radiátorů zvýší také náklady na vytápění. Teplý vzduch stoupá po venkovní stěně a teplo uniká ze stavby vyšší měrou. Elektrické topení elektrokotlem je značně neekonomické.
 

Infrapanely Heatwell

Sálavé vytápění infrapanely Heatwell je založeno na nejstarším principu vytápění rodinných domů a bytů - sálání. Sálavé teplo je obdobné jako u kachlových kamen, která jsou i nyní hodnocena jako nejúspornější topný systém na dřevo. Tak i elektriké infrapanely dosahují vysoké úspory elektrické energie. Úspora je dána eliminací nevýhod alternativních elektrických topení. V některých typech staveb mají ale i své nevýhody.
vyhody Levné na pořízení.
vyhody Získání tarifu D45d pro elektrické vytápění.
vyhody 100% účinnost přeměny elektrické energie na tepelnou.
vyhody Nedochází tak k nežádoucím ztrátám energie v rozvodech tepla z centrálního zdroje.
vyhody Rychlá reakce na požadované změny teplot.
vyhody Snadná a přesná regulace.
vyhody Decentralizovaný topný systém.
vyhody Bezporuchový provoz a v případě případné poruchy snadná výměna/oprava.
nevyhody Vysoušení stavby, zabraňuje vzniku plísní - vhodné i pro alergiky.
nevyhody Ve velmi vlhkých stavbách se zvyšují náklady na vytápění - část energie jde na vysoušení zdiva.
nevyhody Technik musí navrhnout nejvhodnější umístění pro maximální topný výkon.
nevyhody Na trhu je celá řada nekvalitních produktů které mění vzhled, stárnou nemají dostatečný sálavý výkon. Zákazníci zatím jednotlivé výrobky a konstrukční řešení infrapanelů nerozlišují.

Závěr:

Vytápění infra panely, neboli sálavým infratopením je nejmodernějším a nejúspornějším způsobem vytápění rodinných domů a bytů a kanceláří. Pro nezávaznou představu o příkonech, nákladech na pořízení a provoz získáte snadným vyplněním on-line formuláře.
 
 

Hlavní nabídka produktů

infrapanel bily Heatwell_zaklad Heatwell_sklo Heatwell_zrcadlo Heatwell_obraz Heatwell_regulace
NOVINKA 2016 bezrámový infrapanel Infrapanely s alu rámem Infrapanely černé a bílé sklo Infrapanely zrcadlo Infrapanely s motivem Příslušenství
           
infrapanely více informací více informací více informací více informací více informací více informací
           
logo

 
Heatwell logo
Princip Nákup infrapanelů Produkty Regulace Poradna O firmě
           
Umístění infrapanelů Výhody infra panelů Bílý, bezrámový Základní Instalace infratopení Infrasystémy s.r.o.
Tepelná pohoda Dejte pozor Bílý, bílý rám Bezdrátová on-line návrh zdarma  
Oblasti použití Elektrosmog Sklo černé, bílé Zásuvkové projekt vytápění, topení  
Typy prostor Proč infrapanely Heatwell Zrcadlo GSM infrapanely cena  
Vytápění rodinného domu   Obrazy Centrální Ke stažení  
Vytápění bytu   Příslušenství   infrapanely - novinky  
Vytápění hotelů penzionů   Reference   infrazářič, infra zářič  
     
     
 
princip
Výhody
proc_heatwell
Nákup
produkty
regulace
instalace
ceník
Online_navrh
ke_stazeni
dotazy
reference infratopeni heatwell
kalkulacka
Kompletní kalkulace infratopení ZDARMA! Čas vyplnění cca 1 minuta. BONUS: zaměření stavby ZDARMA!
 
  © 2016, Všechna práva vyhrazena infrasystémy s.r.o.