Heatwell logo

  home produkty novinky onas kontakt   Heatwell_grafika2
   
 
heatwell
Heatwell_kompozice
Heatwell_grafika1
 
 
Proč heatwell vytapeni_elektrinou vytapeni plynem
     

Proč jsou infrapanely v praxi výhodnější než plynové vytápění?

image

Máte otázky?
Zeptejte se profesionálů!

Jméno: Telefon:

E-mail: Lokalita: Dotaz:

     
     
  Telefon:  
  +420 601 555 225  
     
 

Email:

 
  info@infrasystemy.cz  
 
Pořizovací náklady Náklady na opravy a revize Tepelná pohoda
Provozní náklady Výroba el. energie FV panely Bezpečnost provozu
Závěr porovnání infratopení a plynu    
   

1) Pořizovací náklady

 
 

Cena topného systému se skládá z několika položek které nesmíte ve výběru nejvhodnějšího řešení vytápění zanedbat. Jsou to:

 

Plynové topení

Topení infrapanely Heatwell.

  - cena pořízení kotle a radiátorů. - cena infrapanelů je obdobná jako u plynového vytápění.
  - cena rozvodů vody nyní zpravidla v mědi. - cena pouze kabelů CYKY v jednom směru je o cca 90% nižší.
  - cena odkouření kotlů =komín. - žádné. Elektrické vytápění nemá odkouření.
  - cena odborné montáže - plyn není možné montovat svépomocí a rozvody vody v případě poruchy těsnosti způsobí vytopení domu/bytu. - cena instalace infrapanelů odbornou firmou je o cca 40% nižší.
  - cena přípojky pokud není, je třeba zaplatit - žádné. Přípojku dnes má každý dům i byt.
 

Závěr: Pořizovací náklady na sálavé vytápění jsou v součtu všech přímých nákladů na realizaci až o 40% nižší!

 

2) Provozní náklady

 
 

Plynové topení

Topení infrapanely Heatwell.

  - vytápění raditátory vyžaduje rozvod teplé vody z centrálního bodu. Každý radiátor snižujte teplotu topné vody a na trase dochází ke ztrátám tepla vedením. - každý infrapanel má přívod el. energie bezztrátově přivedený napřímo a el. energie se spotřebovává pouze když je třeba a po dobu když je třeba topit v dané místnosti. Úspora bezztrátovým přívodem enerií až 15%.
  - centrální zdroj tepla a jeho rozvod je na každém radiátoru regulován hlvicemi s vemi názkou přesností měření teploty v místnosti. - každá místnost má termostat vhodně umístěný v prostoru a přerušuje přívod el. energie k panelu. Lze volit i centrální řízení přes PC/tablet/mobil. Úspora regulací až 10%.
  - umístění radiátorů pod okny zvyšuje teplenkou ztrátu místnosti únikem tepla konstrukcí s nejhoršími tepelně-izoalčními vlastnostmi. - Infrapanely se neumísťují pod okna, okna se nerosí neboť část tepla které se od skla odráží zabraňuje jejich rosení. Konvekční teplo panelů zajišťuje proudění tepla v místnosti. Úspora vhodným umístěním až 15%.
  - podlahové topení prohřívá podloží a i přes izolace v podlaze dochází ke ztrátám. - Infrapanely neprohřívají podlahu tak do hloubky jako podlahové topení. Tím uspoří na prostupu tepla konstrukcí až 10%.
  - výhřevnost plynu a jeho cena je dnes mírně výhodnější než el. energie. Vyšší účinnost je až o 20%. Toto naše společnost v rámci objektivity a firemní kultury jako jediná na trhu přiznává :) Přesto je vytápění infrapanely významně účinnější v přenosu tepla do prostoru a vzniklé tepelné pohody.
  - platíte paušální poplatky za přívod plynu i elektřiny. - platíte pouze za přívod el.energie. Úspora až 3500 Kč / rok - 70 000 Kč / 20 let.

Závěr: Provozní náklady sálavého vytápění jsou v porovnání s plynovým vytápěním nižší až o 20-30%

 

3) Náklady na opravy a revize

 
 

Plynové topení

Topení infrapanely Heatwell.

  - plynový kotel obsahuje řadu elektroniky, ovládacích prvků, spínačů, relé, oběhové čerpadlo, hořák, ventily a další. Radiátory v kombinaci s vodou korodují a jejich současná kvalita zvyšuje riziko proreznutí atp.. - infrapanel nemá žádný ovládací prvek. Pouze termostat který přerušuje přívod el. energie k tělesu. V případě poruchy například firma ABB dodává pouze náhradní spínací část za cenu cca 400Kč. Spínací kontakty bezproblémově zvádají z praxe provoz déle jak 10-20 let. Infrapanely nemají žádný mechanický prvek snižující jejich životnost. Náklady na opravy jsou v horizontu 20 let o cca 90% nižší.
  - každý plnový kotel / waw topení ze zákona musí být každý rok zkontrolováno a případně vyčištěno. Náklady jsou cca 1500-2000 Kč / rok. - infrapanely nevyžadují žádné revize ani čištění. V horizontu 20 let uspoří až 40 000 Kč!

Závěr: Náklady na údržu a servis infratopení Heatwell jsou v rorizontu 20 let prakticky nulové.

   

4) Výroba el. energie FV panely

 
 

Plynové topení

Topení infrapanely Heatwell.

  - plyn není monžné vyrobit svépomocí. Vždy budete plně závislí na dodávkách okolních států. - FV panely mohou i v zimních měsících vyrábět část potřebné el. energie. Česká Republika má dostatečný výkon elektráren pro soběstačný provoz a dále plánuje rozšíření Dukovan atd.., Dle TZ domu a výkonu FV elektrárny lze počítat s úsporou 10-30%.

Závěr: Výroba el. energie z FV panelů je na vzestupu a nové technologie ukládání el. energie a celková koncepce ČEZ, EON atp.., realizujících již nyní FV elektrárny pro zákazníky a nové tarifní struktury inteligentních sítí dávájí v České Republice el. energii přednost před dodávkami plynu kde jsme plně závislí na dodávkách z jiných států.

   

5)Tepelná pohoda

 
 

Plynové topení

Topení infrapanely Heatwell.

  - vytápění plynem umožňuje tři způsoby přenosu tepla do prostoru: 1) radiátory, 2) podlahové topení, 3) ventilátor - WAW. Vždy se pracuje s ohřevem vzduchu který sekundárně ohřívá stěny. Podlahové topené dosahuje dostatečné tepelné pohody ale rychlost reakce na požadované změny teplot je v řádech desítek minut až hodin. - infrapanely jsou nejblíže k pravým kachlovým kamnům. Sálavé teplo ohřívá celý prostor rovnoměrně, nevíří prach a prohřívají i podlahu. Podlaha je tedy v porovnání s vytápění radiátory o cca 2-3°C teplejší. Při provozu infratopení se díky lepší tepelné pohode může topit o cca 1-2-3°C na nižší teplotu vzduchu než u konvekčního vytápění. Úspora nákladů lepší tepelnou pohodou je až 15%.

Závěr: Tepelná pohoda s infrapanely Heatwell je měřitelně příznivější než u konvekčích systémů vytápění.

   

5) Bezpečnost provozu

 
 

Plynové topení

Topení infrapanely Heatwell.

 

- bezpečnost plynu je v průměru vysoká, ale pokud se je únik plynu, jsou následky extrémní: viz. info a karmy. Dále plynové trouby, přípojky v zemi atp...,

- dnes jsou všechny domácnosti vybaveny jističi a nové rozvody i proudovými chrániči zabraňujícími úrazu el. proudem. Bezpečnost je velmi vysoká. Bezpečnost provozu je neocenitelná.

Závěr: infrapanely jsou v porovnání s plynovým vytápěním bezkonkurenčně bezpečnější než plynové vytápění.

   

6) Závěr

 

Infrapanely Heatwell jsou levnější na pořízení, mají nižší provozní náklady, platíte pouze za přívod el.energie, prakticky nulové náklady na údržbu a servis, nabízí lepší tepelnou pohodu, přesnější regulaci, možnost napojení na FV panely, zaručují bezpečnější provoz, nevyžadují složité rozvody vody atp.., v součtu lze počítat že v horizontu cca 20 let uspoří v porovnání s plynem více jak 200-300 000 Kč na běžný RD.

     
 

Hlavní nabídka produktů

infrapanel bily Heatwell_zaklad Heatwell_sklo Heatwell_zrcadlo Heatwell_obraz Heatwell_regulace
NOVINKA 2016 bezrámový infrapanel Infrapanely s alu rámem Infrapanely černé a bílé sklo Infrapanely zrcadlo Infrapanely s motivem Příslušenství
           
infrapanely více informací více informací více informací více informací více informací více informací
           
logo

 
Heatwell logo
Princip Nákup infrapanelů Produkty Regulace Poradna O firmě
           
Umístění infrapanelů Výhody infra panelů Bílý, bezrámový Základní Instalace infratopení Infrasystémy s.r.o.
Tepelná pohoda Dejte pozor Bílý, bílý rám Bezdrátová on-line návrh zdarma  
Oblasti použití Elektrosmog Sklo černé, bílé Zásuvkové projekt vytápění, topení  
Typy prostor Proč infrapanely Heatwell Zrcadlo GSM infrapanely cena  
Vytápění rodinného domu   Obrazy Centrální Ke stažení  
Vytápění bytu   Příslušenství   infrapanely - novinky  
Vytápění hotelů penzionů   Reference   infrazářič, infra zářič  
     
     
 
princip
Výhody
proc_heatwell
Nákup
produkty
regulace
instalace
ceník
Online_navrh
ke_stazeni
dotazy
reference infratopeni heatwell
kalkulacka
Kompletní kalkulace infratopení ZDARMA! Čas vyplnění cca 1 minuta. BONUS: zaměření stavby ZDARMA!
 
  © 2016, Všechna práva vyhrazena infrasystémy s.r.o.