Heatwell logo

  home produkty novinky onas kontakt   Heatwell_grafika2
   
 
heatwell dasf Heatwell_grafika1
 
 
nakup pozor_na elektrosmog
     

Na co si dát pozor, rady k nákupu

image

Máte otázky?
Zeptejte se profesionálů!

Jméno: Telefon:

E-mail: Lokalita: Dotaz:

     
     
  Telefon:  
  +420 601 555 225  
     
 

Email:

 
  info@infrasystemy.cz  
 
Vybrat správnou značku a typ sálavého vytápění může být v současné nepřehledné situaci na trhu náročným úkolem. Pro usnadnění Vašeho rozhodování a výběr takového produktu, se kterým budete trvale spokojeni, zde naleznete několik důležitých informací. Na co se zaměřit a čemu je dobré se vyhnout?
     
Poddimeznování výkonu
S rostoucími příkony infrapanelů roste i jejich cena, neboť je třeba instalovat do prostor i více jak jeden topný panel nebo o větším příkonu. Obchodníkům se proto lépe prodává poddimenzovaný topný systém. Ve finále je možné že nebudete s funkcí infrapanelů spokojeni a budete potřebovat řešit chybějící příkon z jiných zdrojů nebo dalším nákupem. Při stanovení výkonu je vhodné vycházet z tzv. tepelné ztráty objektu. Společnost Infrasystémy s.r.o. navrhuje infratopení v programu speciálně vyvinutém pro naší společnost na výpočty příkonů a umístění sálavých infrapanelů Heatwell se započítáním velhkostí zdiva a kumulačních vlastností vytápěného prostoru.
     
Kupujete opravdu sálavé vytápění?

Na trhu je již mnoho produktů které jsou vydávány jako sálavé vytápění – nalézt lze například sálavé podlahové vytápění, sálavé stěnové nebo stropní vytápění. Za sálavé vytápění lze považovat systém topení, který předává do prostoru více jak 50% tepelné energie v sálavém výkonu. Sálavý výkon je počítán z teploty povrchu, emisivity a plochy zdroje tepla. Nejdůležitějím faktorem je teplota povrchu. U těles o teplotě cca 80°C začíná převládat konvekční část – ohřev vzduchu. Podlahové topení při teplotách cca 27°C mají menší sálavý výkon než Vaše pokožka a nic na tom neměmí fakt velké plochy. V praxi lze sálavý výkon rozpoznat v prostoru kde vytvoříte průvan – eliminujete ohřev vzduchu. Pouze u vytápění infrapanely i v takto chlazovaném prostoru jasně identifikujete jako zdroj tepla infrapanely jejichž teplo cítíte na svém těle. Ostatní "sálavé" systémy s minimálním sálavým výkonem toto nedokáží a jejich funkčnost zjistíte pouze dotykem. Vybírejte tedy infrapanely s teplotou nad 90°C aby jste měli jistotu účinného sálavého vytápění.

     
Elektrosmog    
Zdrojem energie pro infrapanely je elektřina. Příkony infrapanelů jsou vyšší než u běžné domácí elektroniky jako je televize, PC a další a tedy roste i riziko vzniku silného elektromagnetického pole. Elektrosmog má negativní vliv na lidské zdraví a buněčný vývoj a je třeba maximální opatrnosti. Elektrosmog je možné snadno měřit přístroji v cenách již od 1-2 000 Kč. Doporučené hodnoty jsou 20nT pro noc a 200nT pro denní režim. Měřící přístroj rádi zapůjčíme. Infrapanely Heatwell dosahují pouze 10nT a jsou tak naprosto bezpečné pro užívání. Na trhu nalezenete zastaralé konstrukce s elektrosmogem nad 1000nT a více, bez zemnícího vodiče a dalších ochranných prvků. Pozor na zavádějící informace o elektromagnetické kompatibilitě – tato certifikace neřeší hodnoty elektrosmogu!
     
Nízké provozní a pořizovací náklady    
Je logické, že cena hraje při výběru značky a dodavatele infrapanelů velmi významnou roli. Stává se, že klient vyřadí v první fázi výběru nabídky s vyššími pořizovacími a provozními náklady a dále se zabývá jen těmi atraktivními. Toho jsou si obchodníci dobře vědomi a v první fázi často nabízejí poddimenzovaný topný systém bez regulace, provozní náklady jsou počítány na nižší počet topných dnů než je uvedeno v normě pro danou lokalitu instalace infrapanelů nebo na nesmyslně nízký pořet hodin běhu denně. Není vyjímkou ani kalkulace na 3-4 hodiny běhu denně což je v praxi nereálné.    
     
Odolnost konstrukce proti poškození a vnějším vlivům    
Infrapanely Heatwell zaručují plnou funkčnost i po vystavení panelu například mechanickému poškození úderem, zkrutem atp., Na trhu naleznete infrapanely, které tuto odolnost nemají a jsou rizikem bezpečnosti domácnosti. Dále je důležitým faktorem tzv. Krytí IP které stanovuje odolnost proti vlhkosti a nečistotám. Některé produkty na trhu mají odolnost proti vlhkosti nulovou např. IP20. Infrapanely Heatwell mají odolnost IP44 tedy proti stříkající vodě a jsou tak vhodné i do koupelen a prostorů s bazény a whirlpooly.    
     
Poddimenzované výpočty tepelných ztrát    
Návrhy sálavého vytápění je třeba posuzovat i z hlediska podmínek za kterých má dodavatel infrapanelů zaručit jejich funkčnost. Nezřídka se setkáváme s nabídkami nastavenými v horských oblastech na vnější podmínky -12°C a vnitřní 20°C. Je třeba počítat i s mrazy které v každé lokalitě mohou nastat a s komfortní teplotou interiéru 22-24°C. Naše společnost tyto hodnoty pro výpočty využívá a veškeré podklady si počítá individuálně. Můžeme se proto lišit i s podklady od projektantů a stavebních firem, kteří ve snaze prodat svůj projekt jako nízkoenergeticky až pasivní , nerespektují fizikální zákony.    
     
Je proto třeba vždy důsledně porovnávat porovnatelné a orientovat se v předložených kalkulacích.    

Infrapanely Heatwell vysoké kvality přispívají k významnému zvýšení účinnosti infrapanelů v kategirii sálavého vytápění a určily tak nové standardy. Přední pozici na rakouském trhu si infra panely Heatwell získaly kvalitou, moderním designem, prakticky nulovým elektrosmogem a minimálními pořizovacími náklady.
Společnost Infrasystémy s.r.o. - specialista na sálavé vytápění výhradně zastupuje prestižní značku Heatwell a zákazníkům v České a Slovenské republice kde nabízí své profesionální služby.

 

Hlavní nabídka produktů

infrapanel bily Heatwell_zaklad Heatwell_sklo Heatwell_zrcadlo Heatwell_obraz Heatwell_regulace
NOVINKA 2016 bezrámový infrapanel Infrapanely s alu rámem Infrapanely černé a bílé sklo Infrapanely zrcadlo Infrapanely s motivem Příslušenství
           
infrapanely více informací více informací více informací více informací více informací více informací
           
logo

 
Heatwell logo
Princip Nákup infrapanelů Produkty Regulace Poradna O firmě
           
Umístění infrapanelů Výhody infra panelů Bílý, bezrámový Základní Instalace infratopení Infrasystémy s.r.o.
Tepelná pohoda Dejte pozor Bílý, bílý rám Bezdrátová on-line návrh zdarma  
Oblasti použití Elektrosmog Sklo černé, bílé Zásuvkové projekt vytápění, topení  
Typy prostor Proč infrapanely Heatwell Zrcadlo GSM infrapanely cena  
Vytápění rodinného domu   Obrazy Centrální Ke stažení  
Vytápění bytu   Příslušenství   infrapanely - novinky  
Vytápění hotelů penzionů   Reference   infrazářič, infra zářič  
     
     
 
princip
Výhody
proc_heatwell
Nákup
produkty
regulace
instalace
ceník
Online_navrh
ke_stazeni
dotazy
reference infratopeni heatwell
kalkulacka
Kompletní kalkulace infratopení ZDARMA! Čas vyplnění cca 1 minuta. BONUS: zaměření stavby ZDARMA!
 
  © 2016, Všechna práva vyhrazena infrasystémy s.r.o.